НОВИНИ

Азаров знайшов винних у падінні ВВП: світова кон'юнктура і недостатній урожай

Погіршення світової кон'юнктури негативно відбилося на економіці України, і подальший несприятливий розвиток подій може призвести до зупинки її зростання ВВП за підсумками 2012 року, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров, виступаючи на з'їзді Федерації роботодавців 27 листопада.

"Ми орієнтувалися на економічне зростання (у 2012 році – ред.) приблизно 3,5%. Добре, якщо матимемо плюс по завершенню року", - сказав глава уряду,

За його словами, це пов'язано, перш за все, зі зміною цінової кон'юнктури на українські традиційні товари експорту і падінням попиту на них.

Крім того, серед причин  Азаров назвав в той факт, що аграрний сектор недоотримав у поточному  році приблизно 10 млн т зерна.

Нагадаємо, валовий внутрішній продукт України в третьому кварталі 2012 року скоротився, порівняно з третім кварталом 2011 року на 1,3%, а порівняно з другим кварталом 2012 року з урахуванням сезонного чинника – на 1,2%. 

У вересні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що зростання валового внутрішнього продукту за 8 місяців сповільнилося до 1,5%, в порівнянні з 2% за підсумками 7 місяців і 2,5% - 6 місяців.

Уряд заклав у державний бюджет на 2012 рік прогноз зростання економіки на рівні 3,9% при інфляції 7,9%.

Читайте також: Уряд замовчує кризу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.