НОВИНИ

"Роснефть" може монополізувати український ринок нафтопродуктів

Концентрація російських нафтових активів у «Роснефти» може позначитися на українському ринку нафтопродуктів. Про це пише Олександр Крамар у черговому числі журналу «Український тиждень».

Автор відзначає, що останнім часом погоду на українському ринку нафтопродуктів  робили імпортери бензину, які контролюють близько 70% вітчизняного ринку.

Разом із тим, поглинута «Роснефтью» ТНК-ВР володіє потужним Лисичанським НПЗ, яке поряд із Кременчуцьким НПЗ, контрольованим групою «Приват» Ігоря Коломойського, є одним із основних виробників нафтопродуктів в Україні. Тривалий час у ЗМІ обговорювалася інформація про можливість продажу ТНК-ВР Лисичанського НПЗ структурам Дмитра Фірташа, однак після початку процесу поглинання «Роснефтью» остання виступила проти цього.

«Очевидно, що новий російський нафтовий монополіст, маючи потужний ресурс сировини і можливість демпінгу, може спробувати перетворити Лисичанський НПЗ на плацдарм для встановлення контролю над українським ринком нафтопродуктів. Це створює певні виклики для України, оскільки згаданий сектор уже давно був неполітизований і розглядався переважно у світлі отримання якомога більших прибутків основними гравцями. Однак на відміну від газу нафту та нафтопродукти значно простіше імпортувати з різних джерел. Тож у цьому випадку все залежатиме від наявності політичної волі як нинішньої, так і майбутньої української влади протидіяти спробам монополізації ринку «Роснефтью» – для цього є досить широкий набір засобів», - відзначає оглядач.

Більше про це читайте у статті «Газпром-2» у № 47 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.