НОВИНИ

Експерт: влада України будує ринково-феодальне суспільство

Держава привчає українців до системи відносин, заснованих на заступництві і контролі, тим самим формуючи побудову ринково-феодального суспільства. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«На всіх виборах партії годують людей обіцянками і продовжують привчати до патерналізму. Вони намагаються обіцяти більше виплат, ніж умов для нормальної роботи», - розповів Паніотто.

За його словами, дослідження свідчать, що в Україні існують пліч-о-пліч два важкопоєднаних тенденції: з одного боку, люди нікому не вірять, але тим не менше вважають, що держава повинна їм дуже сильно допомагати, і паралельно розвиватися ринкову економіку.

«Люди начебто і не вірять обіцянкам, але все одно формують більш високі соціальні очікування, і вони ближче до соціалізму, ніж хотілося б для розвитку України. При настільки сильній вертикалі влади, при залежності від влади судів, усувається ядро ринкової економіки -вільна конкуренція», - пояснивПаніотто.

Читайте також: Як в Україні народжуються «князьки»

На його думку, таким чином люди, що мають доступ до влади, можуть усувати і обмежувати конкуренцію, що призводить до зникнення вільного змагання, як в економічній, так і в політичному житті.

«І будується нове суспільство - ринково-феодальне, що живе на патерналістських «подачках», - підкреслив соціолог.

«Головна проблема в тому, що зникає система противаг, складається враження, що нинішнє керівництво прагне закріпити свою владу і зробити неможливою її зміну. Це дуже небезпечно. Очікування і надії звелися до мінімуму - хай влада не проводить необхідних реформ, взагалі не так важливо, що вони там роблять, головне одне - щоб владу можна було змістити, якщо вона не влаштовує більшість громадян», - переконаний Паніотто.

Читайте також: Україною керують за правилами «зони»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.