НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Пасхавер: українська економіка ледве жива від реформ влади

Українська влада вдається до короткострокових реанімаційних заходів, які не вирішують основних проблем економіки країни. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

Коментуючи останні економічні рішення української влади, зокрема, підняття податку на акциз алкоголю та цигарок, нововведення НБУ тощо, експерт зазначив, що вони не вирішать проблеми з наповнення бюджету в перспективі.

«Це досить короткострокові реанімаційні заходи, але вони не вирішують проблем. Що стосується збільшення акцизів, то наступного року вони знадобляться, тому що ситуація не покращиться, у всякому разі в першій половині. Але це поточна міра, котра не вирішує проблем», – заявив Пасхавер.

Президент Центру економічного розвитку порівняв нинішній стан української економіки з «ослабленою людиною, котра ще й захворіла запаленням легень».

«Наша економіка слабка і дуже не адаптована до зовнішніх ударів, а тепер ще й світова криза звичайно її добиває. Ні резервів спеціальних антикризових у нас немає. Та й економіка ледве жива від різних реформ. Подивіться, наскільки зменшилася кількість людей, зайнятих в малому бізнесі. А отже, поточні заходи не можуть не прийматися, але це не вирішує ситуацію. Оскільки зміна структури економіки чи покращення інвестиційного клімату потребує кількох років», – зазначив він.

Пасхавер прогнозує, що українській економіці може загрожувати дефолт чи незначна девальвація гривні.

«Звісно, це свідчить про низьку якість державного управління і взагалі малу дієздатність держави», – додав він.

Для пересічного українця Пасхавер прогнозує зниження заробітної плати, збільшення заборгованості з її виплати, а також зростання безробіття.

«Переживши першу в новітній історії України кризу 2008-2009 року, ми вже трішки привчені до неї, а тому кожна людина принаймні уявляє, що робитиме. В цьому сенсі певна невизначеність майбутнього зменшилася», – зазначив Пасхавер.

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, що передбачає збільшення з 1 січня 2013 року ставок акцизу на цигарки та алкоголь, а також проіндексувала ставки низки податків і зборів на прогнозований цього року рівень інфляції.

Читайте також: Вибори завершилися. А з ними і "стабільність"

Як повідомлялось, за даними Держстату, негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в січні-вересні 2012 року становило $11,47 млрд, що на 19,7% більше порівняно з аналогічним періодом 2011 року ($9,59 млрд). У січні-вересні 2012 р. проти аналогічного періоду 2011 року експорт товарів з України зріс на 1,8% - до $50,799 млрд, імпорт на 4,7% – до $62,273 млрд. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,82 (у січні-вересні 2011 року – 0,84).

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України знизило прогноз зростання ВВП у 2013 році з 4,5% до 3,5%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.