НОВИНИ

На саміті ЄС не домовилися про бюджет

Саміт Європейського союзу в Брюсселі, який мав на меті узгодити бюджет ЄС на 2014–2020 роки на суму близько 1 трильйона євро, закінчився 23 листопада без досягнення згоди.

Як заявили дипломати, переговори про бюджет продовжать уже на наступному саміті, найімовірніше, на початку наступного року.

 Учасники дводенного саміту у Брюсселі не змогли подолати  розбіжностей щодо бюджетних питань. Такі країни, як Британія, Німеччина й інші, які дають найбільші внески до бюджету ЄС, домагаються скоротити його видатки посеред непевного економічного становища, а в деяких державах ввести надзвичайні заходи економії. Проект скорочення видатків на суму в 80 мільярдів євро, який подав  президент Європейської ради Герман Ван Ромпей, не задовольнив їх.

В той же час Франція закликає продовжити фінансування сільськогосподарських субсидій і програм розвитку для бідніших країн ЄС.

Низка нових членів Євросоюзу також прагнуть зберегти нинішні рівні видатків чи й збільшити їх.

Нагадаємо, на початку вересня міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз кредитного рейтингу Європейського Союзу зі стабільного на "негативний".

Згідно даних Європейської статистичної служби, більше 2 млн громадян країн Євросоюзу втратили роботу упродовж 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.