НОВИНИ

Ющенко розповів про три уроки, які він виніс з Помаранчевої революції

Помаранчева революція перетворила демократію в Україні на реальну політичну практику. Таку думку висловив третій президент України Віктор Ющенко.

«Події 2004 року перетворили демократію з декларативної абстракції, якою бавилася тоді чинна влада, на реальну політичну практику. Мирна революція стала величезним компліментом національному характеру і зрілості українців», - сказав Ющенко газеті «Коммерсант-Украина».

«Перший великий урок - у громадян з'явилося право обирати чесну владу і готовність відстоювати свій вибір. Це урок-застереження для майбутніх владних еліт», - зазначив він.

«Другий урок - українці стали нацією, оскільки вони творили свою історію у світовому контексті. Національну самосвідомість прозбуджено», - заявив третій президент.

«Третій урок - демократія вигідна, тому що політичні та економічні свободи взаємопов'язані», - зазначив Ющенко.

Інші уроки Помаранчевої революції ще не усвідомлені, але рішення про її офіційному запереченні або переведення в небуття - неправильне і принизливе по відношенню до вибору мільйонів українців», - вважає він.

Нагадаємо, вчора в Києві на майдані Незалежності святкували восьму річницю Помаранчевої революції. На площу прийшли близько 1,5 тис. опозиціонерів.

При спробі встановити на Майдані намет виникла бійка між мітингувальниками і міліцією. В результаті зіткнень було затримано п'ятеро осіб, які у той же вечір були відпущені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.