НОВИНИ

Закарпатське село проголосило угорську мову регіональною

Депутати Шаланківської сільської ради (Виноградівський р-н Закарпатської області) проголосували за надання на території села угорській мові статусу регіональної. Про це повідомив голова Шаланківської сільської ради Віктор Альохін.

"На черговій сесії сільської ради депутати одноголосно проголосували за проект рішення "Про реалізацію окремих норм закону України "Про засади державної мовної політики" на території села Шаланки", - повідомив голова сільради.

За його словами, проект цього рішення передбачає забезпечення написів на бланках, печатках, штампах, табличках Шаланківської сільської ради поряд з державною, українською, мовою також регіональною - угорською.

Передбачено також звернення до всіх підприємців та установ села щодо реалізації регіонального статусу угорської мови.

"Підбираючи працівників у органи місцевого самоврядування, обов’язковим критерієм для претендентів відтепер буде володіння державною мовою та регіональною угорською", - зазначив Альохін.

Як повідомлялося, Берегівська районна рада Закарпатської області під час пленарного засідання 18 вересня ухвалила рішення, яким надала угорській мові статус регіональної на території району, а 7 вересня цього року депутати міської ради затвердили угорську мову як регіональну в Берегово. Раніше, на ХІІ сесії сільської ради у селі Біла Церква Рахівського району статус регіональної отримала румунська мова.

Закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, набрав чинності 10 серпня.

Читайте також: Мовний закон в дії: російської стало більше у рекламі, а української менше – у радіоефірі