НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

Провладна більшість не змогла прийняти законопроект про російську мову в дитсадках

Верховна Рада не прийняла законопроект про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" (щодо організації навчально-виховного процесу) щодо можливості вільного обрання батьками мови навчання дітей у дитсадках у другому читанні та вцілому.

За відповідне рішення проголосувало 222 депутатів при необхідній кількості 226.

Під час обговорення законопроекту представники опозиції закликали не підтримувати цей проект, адже, за їхніми словами, він завдає чергового удару по українській мові.

Депутат Андрій Парубій під час голосування підбіг до президії парламенту і знову закликав депутатів не голосувати. Після того як законопроект не набрав необхідної кількості голосів, головуючий засідання віце-спікер Адам Мартинюк захотів поставити питання про повернення до законопроекту.

У цей час до нього підбігло з десяток депутатів від опозиції та кілька комуністів. Опозиція намагалися вирвати мікрофон у Мартинюка. Під час невеликої сутички у президії впав стілець.

Втім, Мартинюку вдалося поставити питання про повернення до розгляду законопроекту через центральний мікрофон президії, за яким, як правило, сидить спікер Володимир Литвин.

Однак під час голосування рішення не набрало необхідної кількості голосів. Депутати продовжили засідання.

За даними джерел Тиждень.ua, парламентська більшість в обхід регламенту буде намагатися "протиснути" цей законопроект ще раз, поставивши його на голосування.

Нагадаємо, проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" (щодо організації навчально-виховного процесу) Верховна Рада прийняла у першому читанні 5 червня.