НОВИНИ

Угорський прем’єр планує усунути конкурентів своєї партії від участі у парламентських виборах

Через внесення ряду змін до виборчого законодавства угорський прем’єр-міністр планує ліквідувати всіх конкурентів своєї партії Фідеш на парламентських виборах 2014 року. Про це пише угорське видання Népszabadság.

«Фідеш виконала свою неортодоксальну місію: вона створила настільки складну виборчу систему, що партію стане важко замінити. Ця система також гарантує, що якщо правителі залишаться в грі, вони зможуть продовжити свої безглузді пригоди  з мінімально можливою демократичною легітимністю…Тим не менше, якщо зміни все ж відбудуться, що є малоймовірним на даний момент, зруйнована політична система призведе до того, що країна стане некерованою для нових лідерів», - вважає видання.

«Зміни виборчого законодавства, такі як скасування автоматичної реєстрації виборців, введені менеджерами «помаранчевого плану» (посилання на колір партії Фідеш) були мотивовані одним розрахунком: виключити виборців з менш розвиненою політичною совістю. Адже не секрет, що переважно бідні верстви населення, чий стан був важкий раніше, і нестерпний зараз, не зможуть проголосувати тому, що не мають ні сил, ні інформації, необхідної для початку процедури. Більше того, наразі немає жодних ознак, що зважаючи на чинне законодавство вибори взагалі відбудуться в 2014 році. Навіть стан грецької економіки є більш стабільним, ніж верховенство закону в Фідеш. Ця партія постійно тримає руку на пульсі своєї цільової групи виборців і втручається зразу ж як тільки з’являються ознаки того, що опозиція може здобути перемогу», - відмічає Népszabadság.

Видання зазначає, що на час обрання Фідеш і нового прем’єр-міністра Орбана переважна більшість виборців не могли передбачити, якою країна стане за кілька років.  

«Навесні 2010 року (і це не секрет), нас смішили тексти, в яких описувалося бачення Орбаном майбутнього, і ми зітхали читаючи передбачення про самодержавство. Прийшов час написати листи вибачення.

Втім зважаючи на риторику Фідеш останніх 10 років ми не могли передбачити, що дії уряду визначатимуться боягузтвом…Якби можновладці були впевнені, що прагнуть до суспільного блага, і що їхні дії корисні для суспільства, вони б не боялися протистояти своїм супротивникам відповідно до перевірених і чесних правил гри. Але ця партія змінює правила, перш ніж потрапити на ринг», - йдеться в статті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.