НОВИНИ

Автор закону запевняє, що біометричні паспорти почнуть видавати вже з 1 січня

Автор законопроекту про біометричні паспорти регіонал Василь Грицак запевняє, що біометричні документи почнуть видавати 1 січня. При цьому вартість внутрішнього і закордонного паспортів, за його словами, складе 65 грн і 350 грн відповідно.

Про це він заявив газеті "Коммерсант-Украина".

Інформація про відмову президента Віктора Януковича підписати закон про біометричні паспорти стала несподіванкою для Грицака. Втім, витративши більше години на з'ясування деталей, він запевнив, що дана проблема не загрожує закону набрати чинності.

"Я не бачу проблем, які завадили б прийняти у вівторок закон з президентськими правками. Так що з 1 січня цілком реально розпочати видачу біометричних паспортів", - запевнив народний депутат.

Те, які саме пропозиції глава держави передав у Раду, підтверджує оптимізм Грицака. Виявилося, що президент не врахував жодної ключової претензії організацій, які виступали проти прийнятого закону. Янукович погодився і з паспортизацією всіх українців з дитячого віку, і з широким переліком документів, в які буде впроваджений біометричний чіп, і зі створенням єдиної бази даних про громадян.

У рішенні про вето виявилися лише технічні правки.

Грицак повідомив, що орієнтовна вартість біометричних документів вже відома.

"Для громадянина України закордонний паспорт повинен коштувати 350 грн, внутрішній - 65 грн. Це покриває собівартість їх виготовлення", - заявив депутат.

Сьогодні держмито, що стягується для оплати закордонного паспорта при його нетерміновомуоформленні, в два рази менше - 170 грн.

Примітно, що закон допускає можливість відмови громадян від біометричних документів з релігійних міркувань. "У цьому випадку заявнику буде видаватися закордонний паспорт нині діючого зразка, - пояснив Грицак. - З внутрішніми паспортами ситуація інша, старі бланки проводитися вже не будуть. Альтернативою біометричній id-картці стане така ж картка, але без чіпа".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.