НОВИНИ

У новій Раді комуністи можуть залишитись без фракції

У Компартії у наступному складі парламенту може виникнути проблема із створенням фракції. Про це на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Литвин відзначив, що у змінах до Регламенту ВР «деякі міни закладені».

Наприклад, «фракція може бути створена тією політичною силою, яка на виборах дістала підтримку не менше 5% виборців та має представників, обраних у мажоритарних округах».

«Якщо фракція, маючи 30 людей, не має представників, обраних у мажоритарних округах, якщо йти формально за логікою, то вона не може мати своєї фракції», - зазначив Литвин.

Пізніше, на брифінгу Литвин виступив за внесення змін до цієї норми Регламенту. На запитання, чи означає це, що КПУ не матиме своєї фракції, оскільки не має депутатів-мажоритарників за результатами нинішніх виборів, Литвин відповів: «Я абсолютно відкидаю таку думку. КПУ буде мати свою фракцію».

Водночас, він відзначив, що якщо ця норма у Регламенті залишиться у силі й надалі, то вона даватиме підстави для постійних спекуляцій.

Як відомо, жоден представник КПУ не здобув перемогу в мажоритарному окрузі, тобто у ВР наступного скликання будуть лише ті представники КПУ, які пройшли за списком цієї політичної сили.

Читайте також: Склад нової Ради. Повний список

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.