НОВИНИ

МАГАТЕ: Іран відклав запуск дослідницького реактора

Іран відклав запуск дослідницького реактора в місті Арак до 2014 року. Про це йдеться у доповіді Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ), передає Reuters.

"Іран заявив, що запуск реактора IR-40 очікується в першому кварталі 2014 року", - зазначається в документі.

Спочатку початок роботи реактора планувався на другу половину 2013 року. Про причини перенесення термінів не повідомляється.

Західні експерти вважають, що реактор в Араку може стати для Тегерана запасним майданчиком з вироблення плутонію для створення ядерної зброї.

Наразі в Араку йдуть будівельні роботи з установки систем охолоджування і вторинного устаткування, що, на думку експертів, свідчить про його можливе використання у військових цілях.

Як повідомлялось, у доповіді МАГАТЕ також відзначалось, щоІран виробив приблизно 233 кілограми високозбагаченого урану за останні два роки, причому 43 з них - з серпня цього року.  

В доповіді  також підтверджується інформація, що Іран завершив комплектацію підземного комплексу "Форду" центрифугами для збагачення урану, довівши їх кількість до 2,8 тисяч, проте в робочому стані поки знаходиться тільки чверть агрегатів.

На думку експертів найближчим часом Іран має намір збільшити кількість робочих центрифуг до 1,4 тисячі.

У даний час проти Ірану діють чотири резолюції Ради Безпеки ООН і прийняті в односторонньому порядку низкою країн і організацій резолюції, що вимагають від Ірану забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну направленість.

Читайте також: Чи здатні санкції Заходу підштовхнути Іран до революції?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.