НОВИНИ

Рада ввела кримінальну відповідальність за викрадення люків та газових вентелів

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за навмисне пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства. За відповідний проект закону №6505 у цілому проголосували 297 депутатів.

Парламент установив, що навмисне знищення або пошкодження об'єктів ЖКГ, якщо це призвело або могло призвести до порушення нормального функціонування таких об'єктів і загрожувало життю або здоров'ю людей, завдало майнової шкоди у великому розмірі, карається штрафом від 100 до 250 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700-4 250 гривень), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі на строк до 3 років або ж позбавленням волі на цей же строк.

Крім цього, Рада визначила, що ті ж дії, здійснені повторно або загальнонебезпечним способом, караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.

Також парламент установив, що дії з пошкодження об'єктів ЖКГ у випадку, якщо вони завдали майнової шкоди в особливо великих розмірах або призвели до загибелі людини або інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі від 5 до 12 років.

Відповідним законом Рада також уточнила, що майнові збитки вважаються нанесеними у великих розмірах, якщо прямі збитки перевищують в 300 і більше разів неоподатковуваний мінімум доходу громадян (зараз - 17 гривень), а в особливо великих розмірах - якщо збитки перевищують в 1 000 і більше разів неоподатковуваний мінімум.

У пояснювальній записці необхідність для прийняття вказаного законопроекту обґрунтовується необхідністю передбачити покарання винних осіб, що здійснили крадіжку кришок люків і решіток інженерних мереж, пошкодили або викрали частини системи вентиляції та газодимоходів, протипожежних систем, електрощитових, ліфтового обладнання. Також каратимуть за зберігання вибухонебезпечних речовин, газових балонів, тощо в житлових будинках спричинили вибухи, обвали конструкцій та людські жертви. пошкодження конструкцій багатоквартирних житлових будинків через самочинно виконувані роботи із перепланування та переобладнання квартир призводить до передчасного руйнування конструкцій, обвалів частин будинку. 

Теги