НОВИНИ

ЄС віддасть Нобелівську премію миру дітям

Європейський союз передасть Нобелівську премію миру в розмірі приблизно 930 тисяч євро (1,2 мільйона доларів США) на потреби дітей, що постраждали від військових конфліктів. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, передає Lenta.ru з посиланням на Agence France-Presse.

"Нобелівська премія миру відстоює примирення у всьому світі, - підкреслив Баррозу. - Преміальні гроші повинні бути використані на благо дітей, які є не тільки головною надією на майбутнє, але і завжди ставали головними жертвами конфліктів".

Отримати премію Баррозу повинен 10 грудня в Осло разом з головою Європарламенту Мартіном Шульцом і президентом Європейської ради Германом ван Ромпеєм.

Нагадаємо, 12 жовтня Нобелівська премія миру 2012 року була присуджена Європейському Союзу. Премію миру ЄС отримав «за ту роль, яку він зіграв у стабілізації континенту та зміцнення братерства між націями». За словами секретаря Шведського комітету «ЄС понад шість десятиліть сприяв просуванню миру та примирення, демократії та правам людини в Європі».

Правозахисники розкритикували присудження Нобелівської премії миру ЄС.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.