НОВИНИ

Кабмін схвалив проект "офшорної конвенції" з Кіпром

Кабінет Міністрів схвалив проект конвенції з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням. Про це йдеться в розпорядженні № 863 від 5 листопада.

Кабмін уповноважив міністра фінансів Юрія Колобова підписати конвенцію і протокол до неї.

Згідно з повідомленням прес-служби Кабміну, підписання конвенції посприяє припиненню найбільш популярного способу ухилення від оподаткування.

«Зроблено перший крок до ліквідації, можливо, найстарішого «офшорною витоку» капіталів з України», - йдеться в повідомленні.

Зараз питання оподаткування доходів і майна регулюється між Україною і Кіпром застарілою угодою, укладеною урядом колишнього СРСР. За роки незалежності України з Кіпром досі не підписано двосторонню угоду, що регулює це питання.

«Дуже складно і повільно просувалися переговори, а проблема консервувалася», - йдеться в повідомленні.

У той же час очікується, що конвенція посприяє взаємному зниженню податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі.

Зокрема, документ передбачає надання гарантій підприємцям двох країн, що доходи, отримані від підприємницької діяльності на території іншої країни, не підлягають подвійному оподаткуванню і що підприємці однієї держави будуть оподатковуватись в іншій державі на тих же умовах.

Очікується, що підписання конвенції створить додаткові умови для поглиблення українсько-кіпрських економічних відносин.

Восени 2010 року уряди України й Кіпру поновили переговори про підготовку нової угоди про запобігання подвійному оподаткуванню.

У грудні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабінет Міністрів не має наміру в односторонньому порядку денонсувати угоду з Кіпром про запобігання подвійному оподаткуванню.

 Нагадаємо, 8-9 листопада президент Віктор Янукович відвідає Республіку Кіпр з офіційним візитом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.