НОВИНИ

Скандинавські країни визнано найбільш інноваційними в Європі

Швеція посіла перше місце серед європейських країн за рівнем інноваційності регіонів. Про це йдеться в щорічному рейтингу «Регіональні інновації» складеному Європейською комісією, повідомляє The EurActiv.

У рамках проекту аналізувалися 190 регіонів Європейського Союзу, Хорватії, Норвегії та Швейцарії. Країни розподілялися за 12 критеріями на чотири групи: «лідери інновацій», «послідовники інноваторів», «помірні інноватори» та «скромні інноватори». У рейтингу враховували відсоток населення, що має вищу освіту, витрати країн на дослідження та розвиток в громадському та бізнесових секторах, інновації в малому та середньому бізнесі та рівень працевлаштування. 

Швеція цього року пальму першості здобула першочергово завдяки досягненням у сферах економіки та працевлаштування. П'ять з п’яти її регіонів  є інноваційними лідерами.

За нею в рейтингу розташувалася інша скандинавська країна - Данія, у якої 2 з 5 представлених регіонів - Копенгаген та Мідтьюлланд, вважаються інноваційними лідерами. Наступні позиції в рейтингу посіли Німеччина та Фінляндія, у яких 12 з 16 та 3 з 5 регіонів відповідно є лідерами. 

Яскравими прикладами різнопланових країн, регіони яких, є як і лідерами, так і скромними інноваторами є Франція та Португалія. Серед «однорідних» в рейтингу виокремили Угорщину, Грецію, Польщу та Словаччину. Вони оперують переважно помірно інноваційними регіонами. Схожа ситуація в Болгарії та Румунії - тут регіони скромні інноватори.

В звіті Єврокомісії також повідомляється, що в порівнянні з 2011 роком Європа зробила значний крок в напрямку іннновацій. Вона так само зберігає перевагу над економіками Китаю, Індії, Бразилії, Росії та Південної Африки. Проте й досі відстає від світових лідерів - США, Японії та Південної Кореї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.