НОВИНИ

The Time Magazine: результат виборів у США має найбільше значення для п'яти регіонів cвіту

Американське видання The Time Magazine виділило 5 регіонів світу, на які найбільше вплине обрання нового президента США.

Від обрання Барака Обами чи Мітта Ромні значним чином може залежати розвиток подій у Сирії. Обама і Ромні стверджують, що вони виступають проти будь-якого прямого розміщення американських військових сил в Сирії. Втім адміністрація Обами зараз керує формуванням єдиної структури опозиції до режиму на основі помірного консенсусу. Така пасивність Обами, за словами видання, розчаровує та злить активістів опозиції та бойовиків. В результаті той факт, що Ромні публічно заявив про більшу готовність розглянути питання про озброєння повстанців, змушує сирійську опозицію більше сподіватися на перемогу республіканця.

Відносини США з Ізраїлем за президентства Обами також стали більш напруженими з тих пір як США з 2009 року намагаються відновити мирний процес з Палестиною. Тому більшість ізраїльтян зараз надають перевагу обранню Ромні, а не Обами. Крім того, один з радників Ромні заявив, що зважаючи на готовність Ірану виробляти ядерну зброю, він би підтримав рішення Ізраїлю використати силу проти Ірану

Обрання нового президента могло би вплинути і на відносини з Китаєм.

Ромні заявляє, що першого ж дня після обрання він оголосить Китай «валютним маніпулятором» та грозить торговою війною. Адміністрація Обами навпаки задекларувала відносини з Китаєм одним з най важливіших пріоритетів США.

Втім експерти вважають, що новий президент США особливо не змінить політику щодо Китаю.

«Якщо керуватися досвідом минулого, то новий президент не зможе суттєво змінити політику тому що відносини між двома країнами стали настільки близькими, а інтереси надзвичайно переплетені. Дуже важко буде новій адміністрації істотно змінити свою політику щодо Китаю, не завдавши великої шкоди економіці США і американським національним інтересам», - зазначає аналітик Council on Foreign RelationsЦзя Кінгуо.

Зважаючи на економічну пов’язаність країн у світі доля ЄС значною мірою залежить від стану боргу в США, який справляє вплив на фінансові ринки всього світу. А тому важливим буде підхід нового президента до вирішення економічних проблем країни.

Більшість європейських лідерів віддають перевагу Обамі, а президент Франції Франсуа Олланд вважає його життєво важливим союзником в дебатах між політикою орієнтованою на зростання та політикою економії правих сил, яку підтримує Ангела Меркель. В той же час підхід Ромні, що передбачає невтручання в економічні виклики та його протистояння регулюванню фінансових ринків навряд чи зустрінуть в ЄС з великим ентузіазмом.

На думку американського видання, результат виборів в США також може вплинути на на екологічну ситуацію в Арктиці. Експерти, зокрема, передбачають, що ураган «Сенді», який вчені вважають одним з наслідків глобального потепління, може також вплинути на перегляд США своєї політики зменшення обсягів викидів вуглецю. Так, Обама вже зробив значні кроки в цьому напрямку, тоді як Ромні відмовився від своїх колишніх позицій з підтримки кліматичної політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.