НОВИНИ

Експерт: ЄС не повинен поспішати з підписанням різних угод з Україною

ЄС повинен утриматися від підписанням будь-яких угод з Україною та перевірити її готовність до проведення реформ. Про це у своїй статті пише експерт з Росії та Центральної Азії в аналітичному центрі European Council on Foreign Relations Яна Кобзова.

«Уряд у Києві мало що зробив поза риторикою, щоб довести свою зацікавленість в реальному і глибокому партнерстві з ЄС на основі спільних цінностей та інтересів. ЄС буде потрібно зробити паузу і подумати хто його справжні друзі в Україні, як він може їх залучити для того, щоб допомогти країні з переходом, і коло таких друзів має бути розширено.

Коли я нещодавно запитала чиновника ЄС, які реформи можуть здійснені за підтримки Європейського Союзу в Україні навіть без угоди про глибоку та всеохоплюючу торгівлю та угоди про асоціацію, відповідь була, що більшість нагальних реформ може бути запущена без них, і уряду треба лише захотіти. Тому ЄС не повинен наразі поспішати підписувати різні угоди. Він скоріше повинен продовжити моніторинг та перевірку готовності Києва до проведення реформ та надавати підтримку тим крокам реформ, які уряд точно робить. Нагороди повинні надаватися, коли на них заслужили, а не тоді, коли на них очікують», - зазначає експерт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.