НОВИНИ

В міністерстві культури запевняють, що "Будинок барона" у Києві не знесуть

Столичній пам’ятці архітектури та містобудування "Будинку барона" знесення не загрожує в жодному разі. Про це Тижню повідомили у прес-службі Міністерства культури.

"Знаменитий київський будинок по вул. Ярославів вал, 1 – це унікальна пам’ятка, що перебуває під охороною держави! В ньому збереглися автентичні інтер’єри, його цінність не викликає жодних сумнівів. Єдино можлива позиція з цього приводу – охорона та реставрація цього будинку, тобто про його знесення чи перебудову взагалі не може бути й мови", – зазначив перший заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Віктор Вечерський.

 

"Доля цього будинку дещо сумна, адже він вже два роки стоїть відселений та очікує на реставрацію. Так, сьогодні він належить приватному інвестору та виставлений на продаж. Але це нічого не означає, оскільки навіть приватному власнику подібного об’єкту заборонена будь-яка його перебудова, добудова, надбудова тощо, – можлива лише наукова реставрація", – наголосив Вечерський.

 

10 січня у Києві пройшла акції на підтримку так званого "Будинку барона". Це - колишній прибутковий будинок М.Підгорського на Ярославовому валу, який з 21 червня 1986 року перебуває на державному обліку як пам’ятка архітектури та містобудування, а також як пам’ятка мистецтва місцевого значення (охоронний № 152).

 

"Будинок барона" розташований в історичному центрі Києва, неподалік від Національного заповідника "Софія Київська", на території "міста Ярослава", тобто, перебуває в буферній зоні пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

На цій території відповідно до законодавства забороняється проведення земляних, будівельних та інших робіт, а також господарська діяльність без дозволу державних органів охорони пам’яток. Тут повністю зберігається планувальна структура та забудова, що історично склалася.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги