НОВИНИ

Парламент не наважився з першої спроби заборонити діяльність екстрасенсів і ворожок

Верховна Рада перенесла розгляд законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо заборони діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів та послуг з передрікання майбутнього.

Відповідну пропозицію підтримали 244 парламентарії.

 

Як повідомив народний депутат від КПУ Євген Царьков, даний документ перенесли у розгляді через те, що він містить норму, яка зачіпає інтереси представників медіа-бізнесу у фракціях Партії регіонів та БЮТБ, без яких законопроект не було б прийнято.

 

За словами Царькова, досягнуто домовленість про те, що відповідні суперечливі норми будуть узгоджені в комітеті ВР з питань свободи слова, і вже на наступній сесії законопроект буде знову внесено до сесійної зали.

 

Загалом, на думку Царькова, екстрасенсів, ворожок та хіромантів потрібно виключити з державного класифікатора професій.

 

«Два роки тому без парламентського узгодження, за часів уряду Юлії Тимошенко, у класифікаторі державних професій з’явилась така категорія, як ворожки, хіроманти та астрологи», - зазначив політик.

 

За його словами,присутність цих професій у держкласифікаторі передбачає нарахування різних соціальних допомог, в тому числі, пенсії.

 

«В нас сьогодні робочі спеціальності, такі як сантехніки, слюсарі та електрики, практично знищуються, тобто робочих професій у нас не вистачає, але в той же час вводять ворожок і хіромантів. Ми хочемо із класифікатора професій ворожок, хіромантів та екстрасенсів вивести взагалі», - сказав народний депутат.

 

Він пояснив, якщо певна професія перебуває у класифікаторі понад рік, то представники цієї професії можуть звернутись до навчальних закладів з вимогою введення відповідної спеціальності з подальшою видачею дипломів державного зразка.

 

«Це буде абсурдом, якщо у провідних ВНЗ нашої держави готуватимуть ворожок, хіромантів та екстрасенсів. Замість того, щоб видавати дипломи математиків і фізиків, в нас будуть видавати дипломи хіромантів та ворожок з обов’язковим введенням аспірантури», - наголосив Царьков.

 

Теги