НОВИНИ

Екс-посол Канади: відновлення Росією гегемонії над Україною може розколоти континент

Захід повинен і надалі сприяти утвердженню незалежності України і не полишати її один-на-один з Росією. Про це у своїй статті для The Globe and Mail пише головний спостерігач місії Світового Конгресу Українців, посол Канади в Україні протягом 1998-2001 років Дерек Фрейзер

«Небезпека полягає в тому, що вибори можуть дозволити президенту Віктору Януковичу продовжити репресивну політику. Важко зрозуміти як інакше він може досягнути свою явну ціль - зробити свою родину більш домінуючою економічною силою в Україні. І без того напрямок політики Януковича викликає все більше обурення не лише у опозиції та населення, але й серед безпосередніх політиків Януковича, включаючи і Партію регіонів», - пише Фрейзер.

Він підкреслив, що наразі Захід та Канада не повинні відмовлятися від України, а мають і далі підтримувати її незалежність.

«Незалежна Україна, вільна від російського панування залишається важливою для стабільності в Європі та можливості досягнення в кінці-кінців порозуміння з Росією. Відносини між Росією та Україною швидше за все в найближчому майбутньому залишатимуться складними. Адже відносини між державами-наступниками часто залишаються невирішеними протягом тривалого часу. Крім того, російська імперська традиція уявляє собі Україну частиною Росії. Якщо Росії вдасться відновити свою гегемонію над Україною, це може продовжити нестійкість регіону, першкодити поширенню демократії, розділити Європу та ускладнити примирення Заходу з Росією. З урахуванням цих факторів Захід, включаючи Канаду, має бути готовий до довгострокових зобов'язань в цій області, особливо в Україні, якщо він хоче сприяти стабільності у Східній Європі, і подоланню розколу на континенті», - вважає Фрейзер. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.