НОВИНИ

Політолог: «Свобода» може стати центром об’єднання антипрезидентських сил

«Свобода» може консолідувати навколо себе опозиційний електорату новій Верховній Раді. Про це у своїй статті для видання New Eastern Europe пише політолог Єгор Васильєв.

«На виборах українська влада йде по тонкій грані між комплексними маніпуляціями та відвертими фальсифікаціями. Найбільш кричущі порушення за повідомленнями відбуваються в Києві та Київській області, де улюбленці влади намагаються перетворити свою поразку на перемогу в окружних комісіях, які перебувають під їх контролем», – пише експерт. 

«Дехто стверджує, що «Батьківщина», по суті, «здала» багато виборчих округів в Центральній і навіть Західній Україні, не говорячи вже про Східну та Південну Україну через розміщення номінальних, нічим не примітних кандидатів. Поглиблений аналіз після оголошення їх кандидатів в округах засвідчив, що разом із «Свободою» вони могли б отримати 50 місць. Це не дає жодної надії на загальну більшість.

Старі пороки партії – вербування «одноразових кандидатів» з «великими гаманцями» та колишніх кучмістів, так само як і загальна відсутність ідеології, призвели до відсутності  кандидатів, на яких можна розраховувати», – відмічає політолог.

Васильєв також побоюється, що Батьківщина та УДАР в новій Раді стануть джерелом тушок.

«Є підозра, що деякі політичні новачки Віталія Кличка разом з найменш відданими членами «Батьківщини» можуть допомогти (Януковичу отримати конституційну більшість – Ред.). УДАР є групою людей з найрізноманітніших прошарків суспільства, зібраних в останній момент. Вони об’єднані не ідеологічною платформою (хоча сам Віталій наполягає, що він християнський демократ), а яскравим брендом світового чемпіона з боксу і дуже хорошим фінансуванням», – вважає експерт.

«Свобода», швидше за все, втілюватиме свої основні цінності – «справжність» та «українськість» для того, щоб консолідувати більшість опозиційного електорату навколо себе. Якщо їм вдасться витримати звичайні спокуси коридорів київської влади і відмовитися від будь-яких компромісів з режимом, вони могли б утвердитися в центрі опозиції до все більш авторитарного президента», – передбачає аналітик.

«Залишаючись такою ж лагідною та непереконливою, якою вона є зараз, «Батьківщина» може продовжити втрачати підтримку. Вона або реформується або послідує в лету шляхом Нашої України», – додає Васильєв. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.