НОВИНИ

  ▪   Ганна Трегуб

Екс-посол Канади скаржиться на обмежений доступ спостерігачів до підрахунку голосів

Сьогоднішні парламентські вибори в Україні не відповідають більшості демократичних стандартів. Про це у коментарі Тиждень.ua сказав головний спостерігач місії Світового Конгресу Українців, посол Канади в Україні протягом 1998-2001 років Дерек Фрейзер.

Він також зазначив, що відбулося покращення загального виборчого права, проте багато ключових речей досі не відповідають демократичним стандартам.

«Ми були занепокоєні, що у декількох випадках наші спостерігачі не отримали вільного доступу до процесу підрахунку голосів», – зазначив він.

Посол заявив: «Наша комісія не визнає нинішні парламентські вибори в Україні як повністю прозорі і чесні».

На його думку, ув’язнення опозиційних лідерів Юлії Тимошенко та Юрія Луценка саме по собі вже кидає тінь значних сумнівів щодо того, чи є нинішні парламентські вибори чесними і прозорими.

«Якщо чинний уряд може лишитися при владі, і вибори мало чим на нього вплинуть, то на звільнення ув’язнених опозиційних лідерів чекати не доводиться», – припустив він.

Нагадаємо, раніше співголова місії Світового конгресу українців Павло Грод заявив, що парламентські вибори в Україні не відповідали всім стандартам проведення демократичних виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.