НОВИНИ

Світовий конгрес українців: вибори не відповідали демократичним стандартам

Місія спостереження за виборами до Верховної Ради від Світового конгресу українців вважає, що парламентські вибори в Україні не відповідали всім стандартам проведення демократичних виборів. Про це заявив співголова місії Павло Грод 29 жовтня у Києві.

"Місія оцінила парламентські вибори в Україні як не відповідали всім міжнародним стандартам проведення демократичних виборів", - заявив  Грод.

Він, зокрема, зазначив, що до недоліків виборчої кампанії можна віднести факт тюремного ув'язнення лідерів об'єднаної опозиції "Батьківщина" -  екс-прем'єра Юлії Тимошенко і екс-глави МВС Юрія Луценка. "Такі судові процеси (щодо лідерів опозиції – ред.) самі по собі викликають великі сумніви щодо того, чи можуть ці вибори вважатися вільними і справедливими", - підкреслив  Грод.

Крім того, спостерігач   наголосив факт переслідування незалежних ЗМІ.

Він також зазначив відсутність прозорості у фінансуванні, використання адмінресурсу, підкуп виборців.

"Відсутність прозорості в фінансуванні і витратах, використання адмінресурсу та підкуп виборців є факторами, які беруться до уваги і при оцінці того, чи відповідають вибори міжнародним стандартам, в плані фінансів - не відповідають",- сказав Грод.

Співголова місії спостерігачів  назвав ще такі порушення, як дублювання виборчих урн, дефіцит виборчих бюлетенів на окремих дільницях або їх значно більша кількість, затримка відкриття виборчих дільниць, обмеження доступу до спостерігачів у багатьох випадках, неефективна система відеоспостереження.

"Ці порушення і недоліки, безумовно, вплинуть на результати виборів. Однак виявити міру їх впливу в даний час буде дуже складно", - підсумував він.

Спостерігач підкреслив, що це попередній звіт, остаточний буде після завершення підрахунку голосів.

Як повідомлялось, канадський міністр закордонних справ Джон Берд і міністр міжнародної співпраці Джуліан Фантіно «розчаровані тим, що нинішні вибори в парламент, як видається, не відповідають тому рівню розвитку демократії, який раніше був досягнутий в Україні».

Спостерігачі ENEMO на нинішніх парламентських виборах відзначили більшу кількість порушень, порівняно з виборами минулих років.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров закликав міжнародних спостерігачів бути об'єктивними у своїх оцінках виборів Верховної Ради, що відбулись 28 жовтня.. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.