НОВИНИ

Канадські міністри розчаровані виборами в Україні

Канадський міністр закордонних справ Джон Берд і міністр міжнародної співпраці Джуліан Фантіно «розчаровані тим, що нинішні вибори в парламент, як видається, не відповідають тому рівню розвитку демократії, який раніше був досягнутий в Україні». Це вони підкреслили в спільній письмовій заяві.

«Ці вибори, які є ключовим індикатором демократичного розвитку в Україні, відзначені такими, що викликають тривогу тенденціями в просуванні країни на шляху реалізації демократичних прагнень. Ми з нетерпінням очікуємо оцінок (виборів) від канадської місії спостерігачів, а також від спостерігачів, які представляють Організацію з безпеки і співробітництва в Європі», – зазначають канадські політики.

«Глава канадської місії спостерігачів - сенатор Рейнелл Андрейчук висловила в суботу свою стурбованість з приводу порушень, допущених під час виборчого процесу. Порушення, помічені під час передвиборної кампанії, створили нерівні умови, які могли вплинути на вільне волевиявлення громадян», - сказано в заяві.

За словами міністрів, «Канада прихильна надати підтримку у забезпеченні для всіх українців свободи, демократії, дотримання прав людини і верховенства закону».

Нагадаємо, Канада направила на ці вибори майже 500 своїх спостерігачів, багато з яких є представниками канадсько-української громади.

Нагадаємо, вибори до парламенту України пройшли 28 жовтня. За даними Національного екзит-полу, до парламенту проходять п'ять політсил: Партія регіонів - 28,1%, «Батьківщина» - 24,6%, «УДАР» - 15,4%, ВО «Свобода» - 12,2%, КПУ - 11,6%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.