НОВИНИ

Українські олігархи утримують приватні «армії» чисельністю до 10-15 тис. бійців

У складі бізнес-імперій українських олігархів діють цілі армії охоронців чисельністю до 10-15 тис. осіб. Про це у свіжому числі «Українського Тижня» пише Богдан Буткевич.

«Їх використовують не лише власне для охорони об’єктів чи тіла, а й з іншою метою: в «урегулюванні» корпоративних конфліктів, рейдерських атаках тощо. Понад те, є інформація, що часто «бодігарди» виконують і політичні завдання. Зокрема, під час парламентських виборів вони опікувалися «громадським порядком» та охороною провладних кандидатів під час агітації. Мобілізують їх часто й у зв’язку з мітингами, акціями протесту», – зазначає оглядач.

За інформацією джерел «Українського тижня», люди, які працюють в охоронних структурах одного з олігархів, були у великій кількості задіяні в момент блокування Верховної Ради прихильниками Партії регіонів, коли в першому читанні ухвалювали мовний закон.

«Тому деякі експерти небезпідставно побоюються, що дальше розширення прав для приватних армій та їх використання в політичних протистояннях цілком може закінчитися кровопролиттям», – зазначає оглядач.

Детальніше про зміни в охоронній діяльності в Україні після набуття чинності відповідного закону читайте в матеріалі «Посилені засоби безпеки» в №43 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.