НОВИНИ

Експерти: міжнародна ізоляція України грає на руку Москві

Росія наразі є чи не єдиною стороною, яка виграє від міжнародної ізоляції України та замороження укладення угоди про асоціацію з ЄС. Про це йдеться в статті професора політології Ратґерського університету Олександра Мотиля та професора міжнародних відносин Лігайського університету Раяна Менона для видання The Foreign Affairs.

«Переривчаста демократія Януковича багато в чому загальмувала рух України у бік ЄС. Не допомогло і поглиблення кризи ЄС. Оскільки майбутнє євро перебуває під загрозою, ЄС має інші проблеми. Взаємодія з пострадянськими державами на сході - не кажучи вже про розширення організації, бюджет якої ледве зводить кінці з кінцями, не отримає багато уваги в Брюсселі…Мало надії і на те, що США підштовхнуть ЄС відродити зв’язки з Україною», - зауважують аналітики.

«Якщо зараз і є сторона, яка виграє від теперішньої ситуації, то це Росія…Кремль ніколи не приховував свого невдоволення угодою про вільну торгівлю та угодою про асоціацію, яка не тільки загрожує знизити економічну залежність України від Росії, а й загалом важелі тиску Москви на Київ. Тепер, коли Владімір Путін повернувся на президентський пост, майже з певністю можна сказати, що Росія буде працювати ще більше, щоб утримати Україну у сфері свого впливу. Економічні проблеми України і політичної ізоляція від Заходу зробили місію Москви простішою», - йдеться в статті.

«Чи захоче Янукович здивувати всіх і зробити кроки по відродженню співпраці України з Європою? Чи буде він реформувати і підвищувати професіоналізм свого уряду? Не розраховуйте на це. Спочатку йому доведеться змінити свою внутрішню політику, а якщо він щось і показував в останні кілька років, то це те, що зміцнення його влади перевершує всі інші міркування», - підкреслюють експерти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.