НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: влада витратила на задобрювання виборців близько мільярда доларів

Особливостями нинішньої виборчої кампанії є з одного боку масове соціальне задобрювання виборців, а з другого - використання адмінресурсу, насильство і погрози на адресу опонентів. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

За словами експерта, «вперше відбувалося таке системне знущання над виборцями».

«Воно заключається в тому, що з одного боку був шантаж, насильство, погрози для опонентів із використанням адмінресурсу, а з іншого боку одночасно колосальний підкуп», - пояснив експерт.

«Масова соціальна корупція – просто один із найбільш важливих показників цієї виборчої кампанії. Тобто, десь до мільярда доларів сьогоднішня влада витратила на те, щоб підкупити, задобрити або підготувати до правильного вибору виборця там, де він цього не хоче робити», - зазначив Небоженко.

«Звичайно, далі вони повернуть собі цей мільярд через бюджет, але поки це щось незвичайне - тобто поєднання адміністративних методів, грубо кажучи, із масовим, я би сказав тотальним підкупом. У порівнянні з 2010, 2006, 2004 роками такого не було», - заявив експерт.

Нагадаємо, за розрахунками Комітет виборців України, в середньому на кожен округ Партія регіонів планує витратити близько 30 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.