НОВИНИ

Азаров вважає, що Партії регіонів мало в телеефірі

Опозиційні сили у 1,5-2 рази більше представлені в телерадіоефірі, друкованих ЗМІ та інтернеті, ніж влада. Про це заявив голова Партії регіонів, прем’єр-міністр Микола Азаров на відкритті засідання Кабміну 24 жовтня.

«Так, наприклад, на загальнонаціональних телеканалах у період з 24 вересня по 14 жовтня обсяг ефірного часу, присвяченого висвітленню дій та точок зору опозиції, був на 62% більший, ніж обсяг часу, який використали представники влади», – вважає Азаров.

Водночас на початку засідання Азаров заявив, що всі політичні сили підчас виборчої кампанії отримали рівний доступ до ЗМІ та могли вільно проводити агітацію.

Нагадаємо, моніторинг  медіа, який здіснює Міжнародний благодійний фонд «Академія Української Преси», показав, що Партія регіонів залишається лідером новинних програм, проте у перший тиждень жовтня розрив в увазі та синхронах на користь представників влади зменшився.   

Водночас за результатами моніторингу Держкомтелерадіо в першій половині жовтня,  опозиція за обсягами представленості на вітчизняному телебаченні переважає провладні партії у 2,4 рази.

Відповідно до моніторингу, проведеного асоціацією «Спільний простір» та Комітетом «Рівність можливостей», на початку жовтня вперше з початку виборчої кампанії на телеканалах негативної інформації про Партію регіонів було більше, ніж нейтральної.

Попередні результати моніторингу ЗМІ, який провела Місія спостерігачів ОБСЄ, свідчать, «що обсяги висвітлення кампанії у новинах та інформаційних випусках обмежені, і стосується це найпопулярніших телеканалів». Спостерігачі вважають, що «це може негативно вплинути на можливість виборців ознайомитись з різними політичними поглядами».

Водночас прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що місія ОБСЄ не зафіксувала порушень виборчого процесу.

Європейський Союз  також раніше висловив стурбованість відсутністю політичного плюралізму на українському телебаченні під час виборчої кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.