НОВИНИ

Лазаренко запевняє, що не давав жодних держгарантій під борги ЄЕСУ

Павло Лазаренко заявляє, що будучи прем’єр-міністром, не давав російській стороні жодних письмових гарантій щодо боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), через який Міноборони РФ зараз судиться з українським урядом. Про це він заявив в інтерв'ю РИА Новостям, отриманому електронною поштою через американських адвокатів.

"Я детально ознайомився з публікаціями в українській пресі. Мовляв, проти мене можуть порушити кримінальну справу щодо подій 15-річної давності. Хочу рішуче відмежуватися від подібних звинувачень - уряд Лазаренка ніколи не надавав гарантій за розрахунками приватних структур ні уряду РФ, ні РАО" Газпром ", - заявив Лазаренко.

"Упевнений, посилання російської сторони на якісь оригінали документів - груба підробка, а завірені копії за всіма міжнародними стандартами недійсні. Навіть якщо припустити, що такий лист був, то він вказує лише на наміри і не є гарантією", - сказав Лазаренко, додавши, що "подібних листів в середині 90-х було підписано сотні".

У цьому зв'язку екс-прем'єр назвав рішення Господарського суду Києва безпрецедентним і таким, що свідчить про "правовий нігілізм судді".

Як відомо, зараз Лазаренко відбуває дев'ятирічний термін в американській в'язниці за звинуваченням у здирництві, шахрайстві і відмиванні грошей. 1 листопада він виходить на свободу.

Нагадаємо, 22 жовтня Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату Кабміном боргу корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ у зв'язку з розслідуванням Службою безпеки України аналогічної кримінальної справи.

Рішення ухвалене у зв'язку з відповідним клопотанням Кабінету міністрів, що надійшло до суду 19 жовтня.

19 вересня Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис 506 грн.

25 вересня представник КМУ оскаржив дане рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство та ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.