НОВИНИ

Українці придбали лише 760 квартир за програмою дешевої іпотеки

В Україні кількість договорів, укладених за програмою здешевленої іпотеки для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, зросло до 764. Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства.

За даними міністерства, міжвідомча комісія визначила для участі у програмі 356 житлових будинків, в яких пропонується для придбання 15740 квартир. У цілому в Україні 15 200 громадян виявили бажання одержати здешевлені іпотечні кредити.

На сьогодні профінансовано 764 кредити на загальну суму 179,3 млн грн, з них в Києві - 178 кредитів на загальну суму 59,5 млн грн, 52 кредити на 8,8 млн. грн - у Сумській області, 51 кредит на 10,5 млн грн - у Вінницькій області, 47 кредитів на 9 млн грн - у Харківській області, 46 кредитів на 8,7 млн грн - у Хмельницькій області.

У Мінрегіоні відзначили, що на початок поточного тижня за державними житловими програмами в цілому профінансовано придбання громадянами 3265 квартир. Укладено 597 договорів на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості, надано 230 пільгових кредитів у рамках програми молодіжного житлового кредитування і 813 пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам. Державною іпотечною установою профінансовано 861 кредит.

Нагадаємо, міністр інфраструктури Борис Колесніков прогнозує створення Національного агентства, яке буде займатися питаннями доступного житла, а також підготовкою до чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року і зимової Олімпіади 2022 року.

Наразі програма «Доступне житло» є як нацпроект, яким опікується Держагентство з інвестицій та управління нацпроектами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.