НОВИНИ

Комісія з моралі не може знайти доказів приниження «регіоналами» української мови

Звернення депутата Львівської облради Ірини Фаріон про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Колесніченка та депутата Луганської облради Родіона Мірошника за їхні висловлювання щодо української мови Генпрокуратура переадресувала до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Про це Ірина Фаріон повідомила 23 жовтня на сесії Львівської облради.

За словами Фаріон, нацкомісія надала відповідь, що не може отримати відеозапис передачі на телеканалі ICTV, під час якої Колесніченко назвав львівсько-галицький діалект «відрижкою», оскільки минуло понад 30 днів, і відповідно не може надати жодних висновків із цього приводу.

Щодо Мірошника, за словами Фаріон, національна комісія звернулася до науково-дослідних установ «за фаховим аналізом його висловлювань».

«Це катастрофа. Ми в такому лайні не перебували ще ніколи. Мусимо їх знищити на цих виборах», – підсумувала Фаріон.

Як повідомлялось, на початку липня Вадим Колесніченко, співавтор мовного закону,  назвав львівсько-галицький діалект «відрижкою» і заявив, що виступає проти нього.

Водночас, депутат Луганської обласної ради Родіон Мірошник вважає, що «цією мовою (українською - Ред.) якщо ми вчимо своїх дітей, то позбавляємо їх всього і ростимо недорасу».

13 вересня Печерський райсуд Києва відмовився задовольнити позов до депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка щодо образи української мови.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 8 серпня підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

Закон прийнятий Верховною Радою 3 липня.

Читайте також: Мовна політика по-пацанськи