НОВИНИ

Австрійський історик: Європа сприймає Україну через призму Росії

Європа і досі сприймає Україну через призму російського бачення. Про це в інтерв’ю виданню Die Presse сказав відомий австрійський історик, автор ряду праць про Україну в тому числі «Малої історії України» Андреас Каппелер.

«Росія розглядає Україну як частину всеросійської православної нації. Це - імперське ставлення. Росія і значна частина російського суспільства не сприймають українців та їх уряд дуже серйозно. Українську мову розглядають як зіпсуту російську, а українську високу культуру вважають культурою селян», - підкреслив він.

Каппелер також вказав на відмінності в політичній свідомості Сходу та Заходу України.

«Я б не говорив про розкол. Але відмінності у культурній і мовній орієнтації, історичній свідомості і політичній орієнтації (Сходу і Заходу України – Ред.) сьогодні є великими. Саме ті західні області, які колись були під польсько-литовською владою та частково під правлінням Габсбургів з 1990 року вибирають більш проєвропейські партії, а вперше в 19-му столітті заселені області Сходу і Півдня більш проросійськи орієнтовані», - відмітив він.

«Захід, Європа переважно перейняли позицію Росії. З західної точки зору, Україна 200 років перебуває в тіні Росії, українська мова і культура вважаються варіантом російської, українські імена пишуться російською, і т.д. Україна досі не має фіксованого місця на ментальній карті Західної Європи», - додав Каппелер. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.