НОВИНИ

Bloomberg: Газпром втрачає грунт під ногами

Придбавши ТНК-ВР, Роснефть стане домінуючою силою в енергетичному секторі Росії. Про це пише Bloomberg.

«Президент Росії Владімір Путін протягом останнього десятиліття використовував найбільшого виробника природного газу в світі Газпром для ствердження енергетичної потужності Росії. Але через сланцевий бум у США і конкуренцію на внутрішньому ринку Газпром втрачає грунт під ногами, тоді як Роснефть, яка знаходиться у віданні союзника Путіна Ігоря Сєчіна, домінує у видобутку нафти у країні.

Поглинання російського підприємства BP Plc підвищить видобуток нафти Роснефтью до близько 4 млн барелів на день, що більше, ніж показники будь-якої країни Близького Сходу за винятком Саудівської Аравії, та збільшить її ринкову цінність до рівня конкурентного Газпрому – ($ 120 млрд)», – пише видання.

«Путіну, який цього року повернувся на третій президентський термін, Роснефть потрібна для підтримки рекордного рівня видобутку нафти в Росії, зважаючи на те, що податки від енергетики він використовує на виконання виборчих обіцянок», – додає Bloomberg.

«Роснефть стане домінуючим гравцем, а інші нафтові компанії втратять вагу в порівнянні з нею.

Російський енергетичний сектор переживає трансформацію. Роснефть стає зростаючою силою, рушієм розвитку в галузі, тоді як Газпром занепадає», – зазначив старший аналітик Eurasia Group в Нью-Йорку Кліфф Капчен. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.