НОВИНИ

Опозиція вимагає від Януковича зупинити масові порушення і забезпечити чесний підрахунок голосів

Об’єднана опозиція вимагає від президента Віктора Януковича зупинити масові порушення, які фіксуються під час виборчої кампанії, а також забезпечити «адекватність підрахунку голосів» 28 жовтня. Про це заявив голова Ради об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на прес-конференції в Чернівцях 21 жовтня.

Яценюк підкреслив, що загалом по Україні відбувається масова скупка голосів і тиск на виборців. «Жодного рішення з цього приводу чинним президентом не було прийнято», - наголосив він.

Зокрема, за його словами, за звітом громадської організації «Опора», яка проводить спостереження за виборами в Україні, Чернівецька область посіла перше місце за кількістю фальсифікацій на виборах і за адміністративним тиском і підкупом виборців.

«Ми вважаємо, що за цим стоїть персонально голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв, який знаходиться під впливом бізнес- і політичних груп», - наголосив він.

Він підкреслив, що об’єднана опозиція вимагає відставки голови обласної державної адміністрації Миколи Папієва за фактичні злочини під час виборчого процесу. «Більш того, вважаю, що після відставки повинна бути порушена кримінальна справа по відношенню до керівника області та по відношенню до тих осіб, які тиснуть на державних службовців, залякують членів комісій, скуповують голоси виборців, тиснуть на ОВК і ДВК».

«За цим стоїть безпосередньо влада, і безпосередньо обласна влада і правоохоронне міліцейське начальство до цього причетні. Ми вимагаємо негайної реакції від президента Януковича». – наголосив Яценюк.

На його переконання, говорити про повну демократичність виборчого процесу уже не є можливим: «Зараз визначення виборчого процесу лежить в площині - частково демократичні чи недемократичні в цілому».

Яценюк наголосив, що об’єднана опозиція вимагає, аби президент дав вказівку генеральному прокурору України «забезпечити хоча б адекватність підрахунку голосів у день виборів».

«Ми вимагаємо від чинної влади, від чинного президента і уряду принаймні в останній тиждень забезпечити виконання закону про вибори, зупинити масові порушення, які пов’язані із скупкою голосів та тиском на членів виборчих комісій та на державних службовців і забезпечити чесний і прозорий підрахунок голосів у ніч виборів», - підкреслив Яценюк.

«До виборів залишився тиждень. День підрахунку голосів – це дуже важливий день. Навряд чи можна виправити всю попередню ситуацію, яка стосувалась зловживання під час виборів, але забезпечити достовірність підрахунку голосів ще в силах сьогоднішньої влади», - наголосив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.