НОВИНИ

У Києві стартував кінофестиваль «Молодість»

20 жовтня в Національному оперному театрі відбулась офіційна церемонія відкриття 42-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Фільмом-відкриття стала відреставрована українська німа стрічка 1929 року «Шкурник» у супроводі оркестру.

Цього року до програми фестивалю увійшло півсотні фільмів. Серед авторів цих робіт більшість - нові імена, і це, як раніше відзначив генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі, стане головною особливістю цьогорічного фестивалю.

У конкурсній програмі беруть участь три українські фільми. Це «Істальгія» Дарії Оніщенко (Міжнародний конкурс), «Очерет» Руслана Батицького (Міжнародний конкурс студентських фільмів) та «Автопортрет в пеклі» Дмитро Старусєв (Конкурс короткометражних фільмів).

У  Національному конкурсі представлені  26 українських короткометражних фільмів 2011-2012 років.

У позаконкурсній програмі заплановано 6 українських прем'єр. Ще 11 фільмів буде включено до ретроспективи, присвяченої акторові Богдану Ступці.

Загалом у позаконкурсній програмі «Молодості» буде  218 картин, серед яких  і  фільм Кім Кі-Дука «П'єта», що став призером  цьогорічного Венеційський кінофестиваль.

Міжнародне журі кінофестивалю очолить угорський режисер театру і кіно, сценарист, продюсер Золтан Камонді. Також до складу Міжнародного журі увійшли Теодор Ушев - аніматор, графічний дизайнер, ілюстратор та мультимедіа-художник з Монреалю, Борис Хлєбников - російський режисер, сценарист і кінознавець, Арутюн Хачатрян - вірменський  режисер, сценарист, оператор і продюсер; засновник і директор Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос»   та Наталія Сумська - українська акторка і телеведуча.

Журі Національного конкурсу очолив голова Ради директорів і засновник групи компаній Star Media Влад Ряшин. Також до журі увійшли директор кіноархіву Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко і редактор та оглядач культурних подій у медіа Сергій Васильєв.

Завершить свою роботу кінофестиваль молодість 28 жовтня. Фільм закриття наразі не оголошують.

Як відомо, «Молодість» – одна з найбільших спеціалізованих кіноподій України та Східної Європи за версією Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів.  Кінофестиваль був започаткований 1970 року у вигляді дводенного перегляду студентських короткометражних фільмів Київського державного інституту театрального мистецтва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.