НОВИНИ

"Український Тиждень": ПР виконує чорну роботу з підготовки ґрунту для російської окупації України

Загроза українській державності з боку Москви може незабаром стати реальністю, оскільки русифікована в суспільно-політичному сенсі Україна Януковича не зможе встояти перед натиском Кремля. Про це пише Олесь Олексієнко у черговому числі «Українського Тижня».

Так, уже зараз Микола Азаров визнав, що для виплати чергового місячного платежу за газ Росії уряд змушений тимчасово блокувати рахунки місцевих органів влади, тоді як Білокам’яна продовжує зваблювати майже трикратним зниженням ціни на паливо у разі вступу до Митного союзу. Кремль актуалізує і проекти міжгалузевої інтеграції, як-от у сфері зовнішньої торгівлі зерном.

Крім того, пише автор, такі питання, як державний статус для російської мови, зняття обмежень на базування ЧФ РФ у Криму, за умови наявності в ПР конституційної більшості й потужного проросійського блоку в новому парламенті, цілком можуть стати предметом торгу, як і перехід під контроль сусіда стратегічних галузей, як-от електроенергетики та роздрібного ринку газу.

Автор відзначає, що, звичайно, режим Януковича прагне зберігати власний суверенітет і залишатися непідвладним Москві, демонструвати непоступливість у питаннях «національних» інтересів – але тільки там, де до них причетний особистий.

«Проте й він, і ПР, яка є його опорою, «фактично» виконують чорну роботу з підготовки ґрунту для російської окупації України. Друга Росія, «іншість» якої зводитиметься лише до прізвищ персонального складу верхівки правлячої партії, нікому не потрібна. Відтак русифікована в суспільно-політичному сенсі Україна об’єктивно буде беззахисною перед натиском Кремля», - пише автор.

Більше про це читайте у статті «Знову проти» у №42 «Українського Тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.