НОВИНИ

ОПОРА проведе паралельний підрахунок голосів на тисячі дільниць

Громадянська мережа ОПОРА має намір провести паралельний підрахунок голосів на 1 тис. виборчих дільниць у багатомандатному загальнодержавному окрузі. Про це повідомила координатор виборчих програм ОПОРИ Ольга Айвазовська.

«Загалом у день виборів в усій Україні здійснюватимуть спостереження 3,8 тис. представників ОПОРИ», – сказала вона.

За її словами, вибірка виборчих дільниць для проведення паралельного підрахунку голосів буде репрезентативною для всієї України. При цьому, на дільницях за допомогою спеціальних приладів здійснюватиметься підрахунок виборців, які взяли участь у голосуванні.

Айвазовська зазначила, що результати голосування на виборчій дільниці, де спостерігачі зафіксують значні порушення, під час паралельного підрахунку голосів не враховуватимуться. Такими порушеннями, зокрема, може бути масове вкидання бюлетенів, "карусель" (групове голосування за відкріпними талонами).

«Якщо буде критична маса таких дільниць, ОПОРА буде вимушена заявити, що вибори сфальсифіковано», – підкреслила вона

Результати паралельного підрахунку голосів за партійними списками ОПОРА обіцяє представити 29 жовтня, о 9:30.

Координатор виборчих програм ОПОРИ нагадала, що Громадянська мережа проводила подібний паралельний підрахунок голосів на президентських виборах в 2010 році, і його результат відрізнявся від офіційних підсумків виборів на 0,6%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.