НОВИНИ

Росія домовилася з Угорщиною про перевезення ядерних матеріалів через Україну

17 жовтня 2012 в Києві було підписано угоду між урядом Російської Федерації, урядом Угорщини та Кабінетом міністрів України про співробітництво в галузі перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією та Угорщиною через територію України. Про це повідомляє Департамент комунікацій Держкорпорації "Росатом".

З російської сторони Угоду підписав заступник генерального директора Держкорпорації «Росатом» з міжнародної діяльності Микола Спаський, з угорського боку – генеральний директор Державного відомства з атомної енергії Угорщини Йозеф Ронако, з української сторони – голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук.

Угода визначає основні засади здійснення перевезень ядерних матеріалів між Росією та Угорщиною. Документ покликаний замінити існуючі між країнами угоди про співробітництво в галузі транспортування ядерного палива між Угорською Республікою і Російською Федерацією через територію України від 29 грудня 1992 року.

"З часу підписання тієї угоди відбулися великі зміни - і в світі, і в країнах-учасниках. Отримала серйозний розвиток нормативно-правова база, що регулює комплекс питань використання ядерної енергії. Істотно посилилися, в тому числі з урахуванням уроків аварії на АЕС "Фукусіма", прийняті в світі вимоги до забезпечення ядерної безпеки", – йдетьсяу повідомленні.

Аналогічні угоди Росія і Україна вже підписали в 2006 році з Болгарією і в 2010 році – зі Словаччиною.

Нагадаємо, у вересні 2011 року державний концерн "Ядерне паливо" і російська компанія "ТВЕЛ" підписали установчий договір про створення приватного акціонерного товариства "Завод з виробництва ядерного палива".

У 2011 році Державний концерн "Ядерне паливо" і "ТВЕЛ" підписали установчий договір про створення приватного акціонерного товариства "Завод із виробництва ядерного палива" із часткою учасників 50%+1 акція, 50%-1 акція відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.