НОВИНИ

Після виборів Рада може повернутися до "язика", наклепу і масових зібрань

Після виборів 28 жовтня депутати Верховної Ради можуть вдатися до непопулярних рішень, повернувшись до розгляду ряду скандальних законопроектів.

Як раніше повідомило джерело Тиждень.ua в Партії регіонів, після парламентських виборів будуть прийняті законодавчі зміни про кримінальну відповідальність за наклеп. За словами джерела, таке рішенняухвалене керівництвом ПР.Про те, що депутати Ради після виборів повернуться до розгляду законопроекту про наклеп, заявляли також представники опозиції.

Як відомо, цей закон був ухвалений у першому читанні у вересні. Це закон викликав хвилю обурення громадськості як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, політики, громадські активісти та журналісти заявляли про загрозу свободі слова. На початку жовтня Рада скасувала рішення про прийняття цього законопроекту у першому читанні.

Також лунають заяви про те, що після виборів депутати можуть розглянути закони про продаж землісільськогосподарського призначення. Втім, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевнив, що жодні закони про продаж землі після виборів на розгляд парламенту не будуть виноситися.

У свою чергу «регіонал» Василь Кисельов заявив, що продажу землі в Україні не буде, доки не буде прийнято закон про ринок землі.

Як відомо, 2 жовтня Верховна Рада дозволила іноземним громадянам та підприємствам з іноземним капіталом купувати землю несільськогосподарського призначення.

16 жовтня Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується продовжити мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності закону про обіг сільськогосподарських земель.

 Не виключено, що після виборів Верховна Рада ухвалить в цілому законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму в ЗМІ. Низка правозахисних організацій, а також ООН, ПАРЄ висловили свою стурбованість цим законопроектом.

Також після виборів нардні депутати можуть розглянути зміни до мовного закону. Зокрема, у вересні про це заявляв спікер Володимир Литвин.

Як повідомлялося, робоча група з доопрацювання закону "Про засади державної мовної політики" затвердила зміни до закону, а також концепцію держпрограми розвитку української мови.

Цей закон був ухвалений Верховною Радою на початку липня, як заявляють опозиційні депутати та деякі експерти, із масою порушень. Він викликав хвилю акцій протесту по всій Україні.

Акції протесту в цьому році також викликав законопроект «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який, за словами громадських активістів і експертів, містить в собі суттєві обмеження щодо свободи мирних заходів. Опозиціонери наголошують, що до цей законопроект можна розглядати лише після отримання висновків Венеціанської комісії. Як повідомлялося, 6 вересня Рада відклала розгляд скандального законопроекту про мирні зібрання.

Нагадаємо, після виборів 28 жовтня Верховна Рада нового скликання збереться 17 грудня.

А до того у листопаді має відбутися два пленарних парламентських тижні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.