НОВИНИ

В Україні почалося відеоспостерження за виборами

17 жовтня почала роботу система відеоспостереження на парламентських виборах в Україні. Портал www.vybory2012.gov.ua дозволить користувачам мережі інтернет в реальному часі спостерігати за виборами до Верховної Ради.

Систему відеоспостереження запустила ІТ-компанія «СІТРОНІКС Інформаційні Технології».

Як йдеться в повідомленні компанії, із завтрашнього дня, 18 жовтня, система почне функціонувати в режимі реєстрації користувачів.

Повідомляється, що для роботи на порталі можна авторизуватися через популярні ІТ-сервіси: Google, Яндекс, Mail.Ru, соціальні мережі «ВКонтакте», Facebook, Twitter і LinkedIn, а також OpenID або через реєстрацію на даному порталі.

«На порталі www.vybory2012.gov.ua можна буде формувати список виборчих дільниць для перегляду трансляції виборів 28 жовтня, для цього в пошукове поле у верхній частині сайту треба ввести номер дільниці або назва населеного пункту», - йдеться в повідомленні.

В залежності від запиту система відшукує населені пункти за їх назвами або виборчі дільниці за їх номерах.

Також за допомогою інтерактивної карти можна знайти цікаві адреси дільниць і додати їх у список перегляду.

У день виборів 28 жовтня можна побачити зображення з двох камер, розташованих на виборчій дільниці.

Нагадаємо, 15 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що встановлення веб-камер на 34 тис. дільниць завершилося.

Читайте також: Україна витратила мільярд гривень на можливість «подивитись як голосує ваша бабуся»

Як відомо, 4 липня Верховна Рада виділила ЦВК 993,6 млн гривень для обладнання виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження. Згідно із даними ЦВК, в Україні - 33 642 дільниці.

Згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 15 серпня, більше ніж половина українців вважає, що встановлення відеокамер на виборчих дільницях переслідує іншу мету, ніж запобігання порушенням.

Читайте також: «Побачу кожного»: веб-камери на виборах не захистять репутацію влади

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) заявляла, що чимало українців не розуміють призначення веб-камер на виборчих дільницях, а це може вплинути на результати голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.