НОВИНИ

Регіонали хочуть відновити пам'ятник Столипіну в Києві

Народні депутати від Партії регіонів пропонують відновити пам’ятник прем'єр-міністрові Російської імперії Петру Столипіну в столиці.

«Група народних депутатів подала запит у міністерства і відомства з пропозицією розглянути можливість відновлення в Києві пам'ятника прем'єр-міністрові Російської імперії Петру Столипіну за "роль у державному розвитку". Автори запиту – депутати Верховної Ради з фракції Партії регіонів: Едуард Прутнік, Валерій Бондик, Олексій Плотніков, Валерій Коновалюк, Віктор Бондаренко і Олег Царьов», – йдеться у повідомленні.  

Свою ініціативу депутати пояснюють суспільним інтересом, а також «поверненням до витоків історичного розвитку Києва і України, відновленням історичної пам'яті шляхом відтворення пам'ятників, які існували раніше, і враховуючи безсумнівну роль Петра Столипіна в державному розвитку».

За словами Прутніка, його міжнародний фонд "Единый мир" виступив з ініціативою організації всеукраїнського відкритого конкурсу скульпторів зі створення проекту відновлення пам'ятника Столипіну в Києві.

Також фонд звернувся до Державної архівної служби України з пропозицією про проведення виставки і друку збірника-буклету архівних документів, матеріалів, фотографій, присвячених пам'яті Столипіна, а також його перебуванню в Києві.

Як відомо, пам'ятник Столипіну в Києві був розміщений на Хрещатику навпроти міської думи (сьогодні – Майдан Незалежності). Його встановили 1913 року, а після Лютневої революції 1917-го революційна маніфестація киян знесла пам'ятник під час імпровізованого "народного трибуналу".

Як повідомлялося раніше, в січні цього року Київрада відмовилася прийняти в подарунок від Росії пам'ятник Столипіну.