НОВИНИ

Асоціація соціологів стала на захист колег через позов Королевської

Соціологічна асоціація України здивована судовим позовом лідера партії «Україна – Вперед!» Наталії Королевської до соціологічних служб через оприлюднення рейтингів політичної сили. Про це йдеться в заяві, поширеній асоціацією.

«Українське суспільство стало свідком безпрецедентної події. Кандидат до Верховної ради Н. Королевська звернулася до суду з вимогою заборонити КМІС та фонду «Демократичні ініціативи» публікацію результатів соціологічних опитувань, які їй здаються такими, що не відповідають реальному стану речей», – йдеться в заяві.

Як зазначають соціологи, українські реалії періодично переживають спроби безпардонного маніпулювання свідомістю виборців за допомогою псевдосоціологів, штучно створених «фірм», «центрів», «компаній», «агенцій», які не мають жодного відношення до справжньої соціології, «але справно постачають у ЗМІ замовні рейтинги».

«При цьому важливо зазначити, що соціологія зовсім не зводиться до опитувань виборців. Це наука з майже двохсотлітньою історією, зі своїми класиками, всесвітньо відомими іменами, зі складним науковим апаратом, з відпрацьованими  багатьма поколіннями науковців дослідницькими методами і технологіями», – йдеться в заяві.

А тому, зауважують соціологи, зводити соціологію до виробництва рейтингів некоректно.

«Тим більше некоректно проголошувати, що нібито вся українська соціологія і всі соціологічні центри вступили у змову з владою, аби ускладнити одній з політичних сил проходження до Верховної Ради», – зазначають соціологи.

Вони додають, що заяви, подібні до заяви Королевської, «породжені нерозумінням суті, ролі, завдань і функцій соціологічної науки, ображають тисячі фахівців».

«Солідні соціологічні центри завжди ретельно контролюють процедуру і результати досліджень, дотримуються загальновизнаних міжнародних стандартів і готові до будь-якого аудиту. До таких центрів належать КМІС і фонд «Демократичні ініціативи», які багато разів доводили і підтверджували свою високу наукову репутацію і об’єктивність», - йдеться в заяві.

В асоціації наголосили, що дослідження КМІСу, «Демініціатив» та інших соціологічних наукових підрозділів є не тільки способом пізнання суспільства, але й «гарантією демократичності і прозорості виборчого процесу, запобігання електоральним махінаціям».

«Тому ми висловлюємо всю повноту підтримки нашім колегам і наполягаємо на неприпустимості будь-яких спроб обмеження свободи наукової думки», - підсумували в асоціації.

Нагадаємо, 11 жовтня партія Наталії Королевської "Україна – Вперед!" подала до суду заяву проти Фонду "Демократичні ініціативи" та ТОВ "Київський міжнародний інститут соціології ЛТД", в якій вимагає спростування інформації щодо рейтингу партії.

Господарський суд Києва розгляне позов 25 жовтня.

Згідно з результатами опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» спільно з КМІС, якби вибори до Верховної Ради відбулися наприкінці вересня, партія Королевської не здола би 5%-й бар’єр.

Водночас у ЗМІ було опубліковано кілька "соцопитувань" сумнівних компаній, які показували, що партія Королевської проходить в парламент.

Згодом керівники 8 провідних соціологічних служб заявили, що партія Наталії Королевської "Україна – Вперед!" не набирає голосів для подолання прохідного бар’єру до Верховної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.