НОВИНИ

Історик: у примиренні ветеранів Червоної армії і УПА немає великого сенсу

Науковий працівник Центру досліджень визвольного руху, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк не бачить великого сенсу в примиренні ветеранів Другої світової війни, які воювали в радянській армії і тих, які воювали в Українській повстанській армії. Про це Патриляк заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Треба розглядати УПА комплексно. Це був рух, який виріс із довоєнного націоналістичного руху і який не закінчився після війни. Їхня війна – це не була Друга світова війна. Це була війна за незалежність, яка тривала десятиліттями, тягнулася від тої першої війни за незалежність 1917-1921 років і протривала до 1960 року», - пояснив історик.

За його словами, саме так стають зрозумілими мотиви та поведінка учасників визвольного руху.

«Тоді зрозуміло, чому, наприклад, коли вже німці відступали з України, було прийняте рішення не нападати на них. Бо вже не було сенсу. Вони (бійці УПА – ред.) вели свою війну, яка частково хронологічно наклалася на Другу світову», - вважає Патриляк.

На його думку, місце воїнів УПА в українській історії, залежить від позиціонування сучасної Української держави.

«Якщо ми її позиціонуємо як продукт права української нації на власну державність, на самовизначення, то очевидно, що УПА й ОУН – це типові національні антиколоніальні визвольні рухи, які (звичайно з певними особливостями) існували в усьому світі: від Ірландії, від Латинської Америки до В’єтнаму», - пояснив Патриляк.

Читайте також: Нескорені. Чому українські повстанці не стали нацистськими та совєтськими колаборантами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.