НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Лутковська просить Януковича ветувати тотальний контроль над громадянами

Уповноважена з прав людини при Верховній Раді України Валерія Лутковська просить президента Віктора Януковича ветувати зміни до закону про захист персональних даних. Про це Тиждень.ua повідомили в прес-службі омбудсмена.

Згідно з повідомленням, закон 10472-1 "Про захист персональних даних" (щодо удосконалення правового регулювання у цій сфері), ухвалений 2 жовтня, суперечить Конституції України та низці законів. Зокрема, омбудсмен критикує надання надмірних повноважень єдиному центральному органові, котрий стежитиме за зберіганням інформації про фізичних осіб - громадян України.

Також омбудсмен звертається до Януковича з проханням ветувати закон 10492 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». На думку Лутковської, він “передбачає непропорційне втручання у право на приватність шляхом обробки надмірної кількості персональних даних без визначення правомірної мети такої обробки”.

Нагадаємо, голова УПЦ МП митрополит Володимир звернувся до президента Віктора Януковича з проханням ветувати закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який впроваджує біометричні паспорти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.