НОВИНИ

Ліванська «Хезболла» перевірила обороноздатність Ізраїлю безпілотним літаком

Лідер ліванського радикального антиізраїльського руху «Хезболла» Хасан Насралла підтвердив в оприлюдненому 11 жовтня телевізійному інтерв’ю, що саме його організація запустила в ізраїльський повітряний простір безпілотний літак іранського виробництва.

За його словами, цей літак пролетів наприкінці минулого тижня над «важливими об’єктами», перш ніж Ізраїль збив його неподалік свого ядерного центру Дімона в пустелі Неґев.

За словами Насралли, запуск цього безпілотника – лише «невелика частка можливостей» його руху. Він також заявив, що це вторгнення в повітряний простір Ізраїлю «було не перше і буде не останнє».

Перед самою трансляцією цього інтерв’ю прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу звинуватив «Хезболлу» в запускові на ізраїльську територію безпілотного літака.

За словами Нетаньягу, Ізраїль збив той літак, і далі діятиме рішуче щодо захисту своїх кордонів.

Ізраїль заявляв раніше, що безпілотник не мав на борту вибухівки і, схоже, мав розвідувальне завдання.

Радикальний ісламістський шиїтський рух «Хезболла» («Партія Аллаха») діє в Лівані і як політична партія антиізраїльського спрямування, і як збройне угруповання, яке має майже що регулярну армію. Він користується широкою підтримкою Ірану, а також влади Сирії. Рух, який брав участь у низці воєнних конфліктів із Ізраїлем, від 2004 року чинить спроби запускати до території Ізраїлю безпілотні літаки.

Читайте також: На Близькому Сході повстали радикальні ісламісти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.