НОВИНИ

Северінсен: Вибори в Україні не будуть вільними, навіть якщо за ними стежитимуть тисячі спостерігачів

Формування окружкомів і численні факти використання адмінресурсу під час нинішньої виборчої кампанії в Україні свідчать про те, що вибори до Верховної Ради не будуть вільними. Про це у статті для «Українського тижня» пише екс-глава моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи в Україні Ганне Северінсен.

За її словами, «те, як формувалися виборчі комісії і як влада зловживає адмінресурсом під час нинішньої кампанії в Україні, свідчить, що ці перегони ніяк не будуть вільними, навіть якщо за ними стежитиме тисяча спостерігачів».

«І справді, це будуть дивні вибори, позаяк два головних лідери опозиції перебувають за ґратами. А виборче законодавство містить системну помилку, яка робить чесність неможливою. Тож ці вибори не стануть ні вільними, ні чесними», - зазначила Северінсен.

Однак вона переконана, що «незважаючи на розчарування, українські виборці мусять сказати своє слово на наступних виборах!».

«Не повторіть того, що трапилося в лютому 2010 року, коли після виборів багато хто пошкодував про те, що залишився вдома замість того, щоб піти на дільниці! Сьогодні ви бачите, як це відкрило шлях для перемоги диктаторського режиму», - наголосила вона.

«Але все ж український електорат може дещо зробити. Він може використати наступні тижні, щоб дізнатися, як найкраще скористатися навіть поганою виборчою системою. Хто балотується у вашому окрузі? Спробуйте проаналізувати, хто з кандидатів може стати потенційною тушкою, а на кого можна покластися. А тоді поділіться своїми висновками з друзями та в інтернеті. Обов’язково проголосуйте! Інакше після виборів найгірший сценарій може стати реальністю», - заявила вона.

Детальніше читайте у статті Ганне Северінсен «Демократія – ключ до вирішення всіх проблем?» у №41 «Українського тижня».

Читайте також: Експерт: міжнародні спостерігачі не зроблять вибори в Україні демократичними

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.