НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Кандидати "задобрюють" студентів безкоштовними акціями і обіцянками

Кандидати у народні депутати проводять активну агітацію серед студентів. Як правило, це виражається у роздачі подарунків, а також у їхній «добровільно-примусовій» участі у різноманітних заходах за участю кандидатів, чому сприяє адміністрація вишів.

Громадські активісти зафіксували численні факти роздачі подарунків студентам, що можна розцінювати як підкуп виборців, оскільки сума «подарунків» перевищувала 30 грн.

Так, у Донецьку кандидат у народні депутати від Партії регіонів Тетяна Бахтєєва ще в лютому через профспілки кількох вузів поширила безкоштовні запрошення на шоу в нічному клубі Chicago music hall.

Крім того, від імені Бахтєєвої студентам також роздавали запрошення до дельфінарію, дарували комп’ютерні флешки, фонендоскопи і тонометри. Сама Бахтєєва відкинула звинувачення громадських активістів у підкупі виборців, назвавши свої дії благодійністю.

Нещодавно студенти Донецького національного університету також розповіли, що їх в «добровільно-примусовому» порядку змушують відвідати в якості глядачів передвиборний концерт на підтримку Бахтєєвої.

За даними місцевих ЗМІ, самовисуванець на Черкащині Богдан Губський також роздавав студентам подарунки, зокрема, флешки.

На Полтавщині кандидат (округ №144) Андрій Матковський, який є колишнім міським головою Полтави, під час святкування 5-річчя студентської ради Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка від імені свого фонду подарував університету два тенісних столи, а також роздав студентам квитки до популярного нічного клубу «Manhattan» та сертифікати до кінотеатру «Конкорд Кіно».

У Харкові у студентських гуртожитках агітують за кандидатіввід ПР. Зокрема, студентам роздавали записні книжки, де на четвертому розвороті наводиться пряма мова «регіоналів» Валерія Писаренка та Ірини Бережної.

Ці подарунки розповісюдили в гуртожитках Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

На Львівщині кандидат-самовисуванець Тарас Козак організував до Дня незалежності для військовослужбовців концерт у  Центрі забезпечення навчального процесу Львівської академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, що знаходиться у селі Старичі на Яворівщині.

Між тим громадські спостерігачі повідомляють також про залучення студентів до агітаційної діяльності. Як відомо, згідно з чинним законодавством, залучення учнів, студентів до участі в політичних акціях під час  навчально-виховного процесу не допускається.

Так, у Рівному студенти Національного університету водного господарства за вказівкою старост груп прийшли на захід, на якому їх агітували голосувати за екс-губернатора, кандидата від Партії регіонів Миколу Сороку, який виконує обов’язки ректора цього вишу.

Крім того, активісти зафіксували, що студенти цього вишу гастролюють по населених пунктах 155 виборчого округу з центром у Дубровиці, виступаючи на агітаційних заходах, організованих Сорокою.

За даними громадських спостерігачів, студенти Національного університету Державної податкової служби України (Ірпінь, Київської області) брали участь у параді танцювальних колективів у Боярці, який пройшов за підтримки ректора цієї академії, народного депутата від ПР Петра Мельника. Під час святкової ходи діти-учасники урочисто несли прапори Партії регіонів.

Раніше спостерігачі повідомляли про скарги  студентів Податкової академії на примушування голосувати на дільницях Ірпеня, де балотується Мельник. Нагадаємо, що пізніше ЦВК обмежила зміну виборцем місця голосування межами свого округу.

ВО «Свобода» повідомляла, що у співробітників та студентів Вінницького національного аграрного університету примусово збирають паспортні дані – ректор цього вишу Григорій Калетнік (батько головного митника країни) є кандидатом у народні депутати від ПР.

Громадські активісти також повідомляли, що Калетнік залучає студентів до своєї передвиборчої агітації. Так, у серпні у містах Немирів та Липовець відбулись концерти з нагоди 30-річчя аграрного університету під патронатом Фонду «З любов’ю до батьківської землі!», який очолює Калетнік. Концертну програму було підготовлено силами студентської самодіяльності університету та місцевими творчими колективами.

У свою чергу ректор Української академії банківської справи Національного банку України, депутат Сумської обласної ради, кандидат-самовисуванець Анатолій Єпіфанов розповідає студентам про своє майбутнє депутатство у газеті AkadeMix, яка розповсюджується саме студентів та працівників академії.

У Луцьку на зустріч із кандидаткою від ПР Катериною Ващук з пар збирали студентів історичного та юридичного факультетів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Під час зустрічі вона, зокрема, пообіцяла виділити кілька тисяч гривень на студентський конкурс кращих наукових робіт.

У Луганську кандидат від ПР Сергій Горохов зустрічався зі студентами Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля. Під час зустрічі з кандидатом студентам роздавали ручки з логотипом Партії регіонів.

Лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська у жовтні виступила перед студентами Сумського державного університету. Вона презентувала свою книгу «Нова економіка – нова країна», яку подарувала студентам із власним автографом. При цьому кандидату від об’єднаної опозиції Олегу Медуниці у зустрічі вцьому виші відмовили, посилаючись на те, що «у зв’язку із початком нового навчального року, приміщення аудиторій в Сумському державному університеті інтенсивно використовуються для проваждення навчально-виховного процесу».

Також громадські спостерігачі повідомляють про залучення студентів до участі у офіційних заходах. Зокрема, у вересні у Черкасах на відкритті оновленої площі перед Соборним парком були присутні студенти і викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Ректор цього навчального закладу Анатолій Кузьмінський є керівником фракції Партії регіонів Черкаської обласної ради.

Як відзначають активісти, на заході прапорів ПР було більше ніж державних.

До агітації долучили і студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Так, на офіційній сторінці профспілки студентів цього вишу в соцмережі ВКонтакте було розміщено оголошення про концерт відомого в Україні музичного гурту. При цьому було зазначено, що захід відбудеться за підтримки кандидата від ПР Віталія Михайлішина. Більше того, оголошення було оформлене у тому ж стилі, який кандидат використовує для політичної рекламим в місцевих ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.