НОВИНИ

Українці Італії попереджають: влада влаштовує хаос зі списками для зриву виборів за кордоном

Українці в Італії побоюються, що вибори до Верховної Ради за кордоном будуть заблоковані черз технічні проблеми. Про це заявив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.

“Цими днями дільничні виборчі комісії в Італії отримали списки виборців. Вперше списки виборців складені не в алфавітному порядку за прізвищами, а - за місцем проживання, хаотично і не системно. В одних випадках адреса починається з міста, в інших - з вулиці”, - сказав він.

Городецький зазначив, що навіть сам факт транслітерації іноземних адрес українською мовою є абсолютно не зрозумілим і не потрібним, адже одне і теж іноземне слово можна написати українською в різний спосіб, а “формування списку за “транслітерованими” адресами - це взагалі абсурд”.

“Це викличе хаос і непорозуміння в день виборів. Адже щоб знайти себе в списках, виборець змушений буде витратити багато часу, як і член виборчої комісії, а враховуючи, що лише в попередніх списках на римській дільниці є майже 2 тисячі осіб, то можна собі тільки уявити, яка ситуація буде в день виборів біля стенду зі списками і на дільниці в цілому”, - сказав  Городецький.

Він зазначив, що, очевидно, при формуванні списків Центральна виборча комісія керувалася нормою частини 3 статті 39 Закону про вибори, відповідно до якої, виборці включаються до попереднього списку так, щоб відомості про виборців з однаковою адресою житла були розміщені поруч.

“Але якщо в Україні це положення ще може мати якесь логічне пояснення, то на закордонних дільницях його застосовувати взагалі не можна, бо поруч опиняються виборці, що живуть на вулиці Гарібальді в Римі і Флоренції, а, для прикладу, виборець з однойменної вулиці з Вітербо може бути взагалі в іншому місці, бо його адреса написана, починаючи з назви міста. Крім того, люди за кордоном часто змінюють адресу через зміну місця праці і тому можуть просто не пам’ятати адреси на час постановки на консульський облік», - сказав голова Християнського товариства українців Італії.

“Поки ще можна виправити ситуацію, звертаємося до голови ЦВК і до міністра закордонних справ негайно втрутитися в цю ситуацію і при виготовленні остаточних списків розмістити виборців в алфавітному порядку за прізвищами”, - підкреслив він. 

Нагадаємо, директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкін заявляла про небезпеку зриву виборів у Києві.

Як прокоментував Тиждень.ua  голова Комітету виборців України Олександр Черненко,  небезпека зриву виборів не нова для України і з нею можна впоратися.

Також Центральна виборча комісія збільшила кількість виборчих дільниць за кордоном на 2 до 117.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.