НОВИНИ

Опозиція: влада готує арешт лідера львівської «Батьківщини»

Масштабна провокація, кінцевим результатом якої може стати арешт лідера Львівської «Батьківщини» Романа Ілика напередодні виборів 28 жовтня, реалізовується у 121 виборчому окрузі. Про це йдеться у заяві Львівського регіонального виборчого штабу об’єднаної опозиції «Батьківщина».

Злочинну групу із чотирьох людей, затриманих в одному з районів Івано-Франківської області, змушують дати покази проти лідера Львівської «Батьківщини». Про це стало відомо працівніким штабу узгодженого кандидата від «Батьківщини» та «Свободи» у Дрогобицькому виборчому окрузі.

«Впродовж кількох днів триває «вибивання» свідчень із затриманих, яких змушують заявити, що вони здійснювали розбійні напади, аби зібрати кошти на виборчу кампанію кандидата від опозиції. Не зважаючи на усю здавалося б абсурдність інформації, вона є логічним продовженням подій, які впродовж двох останніх тижнів відбуваються у Дрогобицькому виборчому окрузі», - йдеться у заяві.

Впродовж двох останніх тижнів через районні провладні ЗМІ самовисуванець у 121 виборчому окрузі М.Лагодич цілеспрямовано поширює брехню про те, що начебто опозиційний кандидат причетний до діяльності у 1990-х роках на Дрогобиччині бандитського угруповання якогось «Ілика-Пуха». 

У суд для розгляду позову, який подав Роман Ілик за відверту та абсурдну брехню, М.Лагодич не з’являється. Цей інформаційний бруд активно тиражує ще один самовисуванець Ігор Курус, який, за інформацією руху «Чесно», працює в агентстві Владислава Каськіва «Відкритий світ». 

За інформацією кількох львівських ЗМІ, згадану брехню намагалися розповсюдити за велику винагороду і в обласних медіа – на телебаченні та у пресі. 

Кілька днів тому у місті Дрогобич четверо невідомих озброєних осіб здійснили розбійний напад та пограбували приватний будинок. Очевидно, заключним етапом цієї провокації має стати звинувачення у цьому опозиційного кандидата. 

«Формат передвиборчої боротьби, який обрала ціла армія самовисуванців на Дрогобиччині, вже не просто вийшов за межі загальнолюдських понять гідності та честі, а набирає ознак кримінального злочину. Тому із заявою про заплановані проти Романа Ілика провокації, Львівський регіональний виборчий штаб ВО «Батьківщина» звертається у правоохоронні органи, Комітет виборців України, усі без винятку громадські та міжнародні організації. Також звернення підготовлено до міжнародних спостерігачів, зокрема, місії ОБСЄ, та у Посольства інших держав. Ми розуміємо, що влада не зупиниться ні перед чим, аби не допустити до перемоги опозиційних політиків, які сьогодні є лідерами виборчих перегонів», - наголошується у заяві.

Про можливі провокації влади свідчать тривожні події не лише у 121 Дрогобицькому окрузі, але і загалом на Львівщини. Зокрема, минулого тижня незаконний обшук правоохоронні органи здійснювали в штабі кандидата від «Батьківщини» у 123 виборчому окрузі Лідії Котеляк. 6 жовтня, невідомі напали та побили кандидата від опозиції у 120 виборчому окрузі, журналістку Тетяну Чорновол.

Читайте також Андрій Магера: «Ці вибори нагадують 2004-ий, бо такий бруд, як зараз, був хіба що тоді»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.